Banner Nidzica

Ostatnia wymiana w ramach projektu Erasmus+ TRIP!

Poleć

W dniach 5-11 czerwca 2022 r., w słowackiej Żylinie, odbyło się ostatnie międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ „Travelling Raises an Inclusive Partnership”. W projekcie tym nidzickiemu ZSO partnerują szkoły z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Turcji i Włoch, a jego celem jest przygotowywanie uczniów do przyszłej pracy w turystyce poprzez rozwijanie ich umiejętności w tym obszarze.

Tematem spotkania była “Turystyka SPA” – służącą poznaniu odwiedzanego kraju przy jednoczesnym zadbaniu o relaks i dobrą kondycję, poprzez wizyty w obiektach Spa&Wellness. Podczas tygodnia pracy uczniowie prezentowali, na czym polega turystyka SPA w ich krajach, odwiedzili znane na Słowacji SPA Afrodyta w Rajeckich Teplicach poznając sposób funkcjonowania oraz ofertę takiego obiektu, brali udział w szeregu warsztatów i seminariów, min ze słowacką agencją turystyczną, podczas których uczyli się zagadnień związanych z pracą w branży turystycznej. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych ćwicząc także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie i krytycznego myślenia.

Jednocześnie nauczyciele ze szkół partnerskich uczyli się jak wdrażać poszczególne aspekty związane z turystyką w szkolny program nauczania, oraz podsumowywali trzy lata trwania projektu.

Ważnym aspektem projektu TRIP było poznawanie miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego też uczestnicy wymiany mieli okazję odwiedzić wpisane na tę listę miejsca: Dobszyńska Jaskinia Lodowa, miasteczko Lewocza i Zamek Spiski.

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: https://triperasmusplus.eu

 

Skip to content