Odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wspólnie posadzenie sadzonek drzew lipowych w Kozłowie

3 listopada Starosta Nidzicki Marcin Paliński oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Nidzicy Andrzej Bróździński wzięli udział w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanych przez Wójta Gminy Kozłowo Marka Wolszczaka. W ramach tego wydarzenia nastąpiło m. in. uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wspólnie posadzenie sadzonek drzew lipowych. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Nidzica, które przekazało sadzonki na ten cel. Co ciekawe nasiona, z których wyrosły sadzonki, zostały poświęcone przez Papieża Franciszka. Tym sposobem w Kozłowie powstała “ALEJA DLANIEPODLEGŁEJ”, a przyczynili się do tego wszyscy obecni niezależnie od wieku oraz piastowanego stanowiska.