Banner Nidzica

Uczniowie z nidzickiego ZSO z wizytą we Włoszech!

Poleć
W dniach 3-9 października 2021 r., we włoskim Neapolu, odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ „Travelling Raises an Inclusive Partnership”. W projekcie tym nidzickiemu ZSO partnerują szkoły z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Turcji i Włoch, a jego celem jest przygotowywanie uczniów do przyszłej pracy w turystyce poprzez rozwijanie ich umiejętności w tym obszarze, ich przedsiębiorczości min poprzez udział w spotkaniach i tworzeniu szkolnych ,,Biur Podróży.
 
Tematem spotkania była “Turystyka rekreacyjna”. Podczas tygodnia pracy uczniowie prezentowali, na czym polega turystyka rekreacyjna w ich krajach, brali udział w szeregu warsztatów i seminariów, min z włoską agencją turystyczną, podczas których uczyli się tworzenia mapy topograficznej wycieczki zorganizowanej, planowania wyjazdu/wycieczki, tworzeniu profesjonalnej propozycji turystycznej. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych ćwicząc także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie i krytycznego myślenia.
 
Ważnym aspektem projektu jest poznawanie miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego też uczestnicy wymiany mieli okazję zwiedzić wpisane na tę listę Pompeje i historyczne centrum Neapolu, a także min Teatr San Carlo, Muzeum Archeologiczne w Neapolu, włoskie wybrzeże.
 
Następne spotkanie projektowe odbędzie się już za miesiąc na Litwie, gdzie kolejna grupa uczniów nidzickiego ZSO będzie miała okazję poznawać dalsze aspekty pracy w turystycei zwiedzi kolejny kraj partnerski.
 
Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: https://triperasmusplus.eu
 
 
 
Skip to content