VII RAJD GWIAŹDZISTY ZACHEUSZA NOWOWIEJSKIEGO

30 września br. na terenie Gór Dębowych Nadleśnictwa Przasnysz odbył się VII Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego.

Impreza rozpoczęła się od uroczystości w trakcie której Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki oraz Elżbieta Góralska Przewodnicząca Rady Powiatu złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Zacheusza Nowowiejskiego „Jeża”.

W uroczystościach udział wzięli Jan Śmietanko Zastępca Dyrektora Departamentu Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Waldemar Szymański Wójt Janowa, Elżbieta Chmielewska Przewodnicząca Rady Gminy Janowo, Jolanta Tymińska Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Nidzicy, Paweł Przybyłek Przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy, Bogdan Malinowski Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy, najbliższa rodzina Zacheusza Nowowiejskiego oraz harcerze.

Głównym punktem imprezy był rajd rowerowy przez Góry Dębowe.

Rajd odbył się w trzech kategoriach:

• 8,5 km – Rajd Rodzinny – trasa żółto – czarna
  • 8,5 km – amatorzy – mężczyźni i kobiety od 13 lat- trasa żółto-czarna
  • 24,5 km – OPEN – mężczyźni i kobiety – trasa biało-czerwona

Lech Brzozowski Wicestarosta Nidzicki oraz Zenon Szczepankowski Starosta Przasnyski wręczyli pamiątkowe puchary i nagrody najlepszym zawodnikom w każdej kategorii.

Kategorię Amatorzy Mężczyźni zdominowali nidziczanie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca (Bartosz Zięba, Piotr Roman, Dariusz Czajka).

W rajdzie po raz pierwszy wystartowała kilkunastoosobowa grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Janowcu Kościelnym pod opieką Rafała Pyry i Jacka Górnego. Uczniowie startowali pod szyldem stowarzyszenia “Kibicuj z Klasą”.

Poniżej lista zwycięzców:

AMATORZY KOBIETY:                                              AMATORZY MĘŻCZYŹNI:

1. Marta Raszkiewicz  (czas 00:20:43)           1. Bartosz Zięba     (czas 00:16:55)
  2. Ewa Bedra              (czas 00:27:22)            2. Piotr Roman       (czas 00:17:27)
  3. Anna Kuźmowicz    (czas 00:28:08)            3. Dariusz Czajka   (czas 00:17:53)

OPEN  KOBIETY:                                                  OPEN  MĘŻCZYŹNI:

1. Anna Ostrowska  (czas 00:55:54)                1. Rafał Wróblewski  (czas 00:47:02)

2. Grzegorz Ostrowski (czas 00:47:52)

3. Rafał Banul (czas 00:47:53)

Dla wszystkich uczestników rajdu był przygotowany ciepły posiłek oraz ognisko przy którym można było upiec kiełbaskę.