Banner Nidzica

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nidzicy

Poleć
 “Przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość” – pod tym hasłem świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości!
 
I choć obchody te to już głęboko zakorzeniona tradycja w naszej lokalnej społeczności, to dzień ten był szczególny z jeszcze jednego powodu. Podczas pięknej i uroczystej akademii przygotowanej przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy Starosta Marcin Paliński wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Bróździńskim oraz Sekretarz Powiatu Iwoną Urbanowicz dokonali wręczenia aktu nadania tytułu “Zasłużony dla Powiatu Nidzickiego” Arturowi Henrykowi Chojeckiemu, pełniącego funkcję Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, od wielu lat wspierającego Powiat Nidzicki w realizacji wielu strategicznych inwestycji i przedsięwzięć.
 
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz mieszkańcom naszego powiatu za wspólne i doniosłe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zespołowi Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy dziękujemy za piękną lekcję historii i patriotyzmu przedstawianych w wyjątkowej oprawie, słowie i śpiewie!
 
Niech żyje Niepodległa! 🇵🇱\
 
Skip to content