Kwalifikacja wojskowa dobiegła końca!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej w dniach 23 maja – 1 czerwca 2022 r. w Powiecie Nidzickim została przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która obejmuje swoją działalnością gminy: Nidzica, Janowo, Janowiec Kościelny i Kozłowo.

Przed Powiatową Komisją Lekarską w Nidzicy, która swoje zadania wykonywała w Centrum Kształcenia Zawodowego w Nidzicy, stanęło 148 mężczyzn (co stanowi 92% wszystkich wezwanych rocznika podstawowego), 9 mężczyzn z roczników starszych, 3 kobiety oraz 1 ochotnik.

Podsumowania tegorocznej kwalifikacji dokonał Starosta Nidzicki Marcin Paliński, który wysoko ocenił tegoroczną pracę i podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie kwalifikacji, podkreślając jednocześnie bardzo dobrą organizację pracy komisji oraz wzorową współpracę z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Olsztynie.