Banner Nidzica

Uczniowie z nidzickiego ZSO z wizytą w Hiszpanii!

Poleć

W dniach 8-14 maja 2022 r., w katalońskiej Manresie, odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ „Travelling Raises an Inclusive Partnership”. W projekcie tym nidzickiemu ZSO partnerują szkoły z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Turcji i Włoch, a jego celem jest przygotowywanie uczniów do przyszłej pracy w turystyce poprzez rozwijanie ich umiejętności w tym obszarze.

Tematem spotkania była “Turystyka kulturowa” – służącą poznaniu zwyczajów tradycji, historii i kultury odwiedzanego kraju. Podczas tygodnia pracy uczniowie prezentowali, na czym polega turystyka kulturowa ich krajach, brali udział w szeregu warsztatów i seminariów, min z katalońską agencją turystyczną, podczas których uczyli się tworzenia wyceny wycieczki zorganizowanej, planowania wyjazdu/wycieczki, tworzenia profesjonalnej propozycji turystycznej. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych ćwicząc także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie i krytycznego myślenia.

Ważnym aspektem projektu jest poznawanie miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego też uczestnicy wymiany mieli okazję odwiedzić wpisane na tę listę miejsca: Sagrada Familia w Barcelonie, kompleks archeologiczny w Tarragonie z zebranymi tu zabytkami z czasów rzymskich, klasztor Montserrat, klasztor Poblet, a także min Muzeum Archeologiczne Born w Barcelonie, hiszpańskie wybrzeże oraz  Camp Nou, Montjuïc, Passeig de Gràcia, Palau de la Música, Cathedral, Plaça Sant Jaume i Rambles.

Następne spotkanie projektowe odbędzie się już za miesiąc na Słowacji, gdzie kolejna grupa uczniów nidzickiego ZSO będzie miała okazję poznawać dalsze aspekty pracy w turystyce i zwiedzi kolejny kraj partnerski.

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: https://triperasmusplus.eu

Skip to content