Banner Nidzica

KOLEJNA SZKOŁA W POWIECIE NIDZICKIM MA SZANSĘ WEJŚĆ W XXII WIEK! A TO ZA SPRAWĄ PLANOWANEJ PRZEBUDOWY KOMPLEKSU SPORTOWEGO ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. WYBORSKIEJ W NIDZICY

Poleć
nowe boisko
KOLEJNA SZKOŁA W POWIECIE NIDZICKIM MA SZANSĘ WEJŚĆ W XXII WIEK! A TO ZA SPRAWĄ PLANOWANEJ PRZEBUDOWY KOMPLEKSU SPORTOWEGO ZLOKALIZOWANEGO PRZY UL. WYBORSKIEJ W NIDZICY

Zagospodarowanie terenu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy przyniesie całkowitą zmianę wizerunku.
Pozyskaliśmy 7 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mamy gotowy projekt przebudowy obiektu obejmujący m.in. budowę boiska, ogrodzenia, małą architekturę, nasadzenia, nawierzchnię i odwodnienie. Powiat Nidzicki uzyskał już pozwolenie na budowę.
— Planujemy rozbiórkę istniejących wyeksploatowanych już elementów oraz budowę nowych, dostosowanych do potrzeb osób w różnym wieku. Chcemy, żeby w nowoczesnym kompleksie odbywały się lekcje wychowania fizycznego, ale pragniemy także umożliwić bezpłatne, aktywne spędzanie wolnego czasu lokalnej społeczności — podkreśla Marcin Paliński.

Zgodnie z projektem, planowane zagospodarowanie terenu obejmuje: budowę boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, w tym boiska do piłki ręcznej oraz siatkówki, boiska do streetballa, kortu tenisowego, bieżni, skoczni do skoków w dal oraz budowę nowego ogrodzenia, bram wjazdowych, montażu piłkochwytów, budowę chodników i dróg dojazdowych. W obiekcie stanąć ma mała architektura, nowe ławki, wiata rowerowa, tablica informacyjna. Nie zabraknie także nowych nasadzeń drzew iglastych, liściastych i trawników. Teren będzie odwodniony, doświetlony oraz monitorowany.
— Dzięki tej inwestycji Powiat Nidzicki wejdzie w XXII wiek. Obiekt umożliwi współzawodnictwo sportowe, ale także zaktywizuje mieszkańców naszego powiatu.

Skip to content