Ruszyła V edycja Budżetu Obywatelskiego Powiatu Nidzickiego!

logo budżetu obywatelskiego

V  EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO POWIATU NIDZICKIEGO NA 2025 ROK.

Ogłaszamy rozpoczęcie naboru projektów do budżetu obywatelskiego Powiatu Nidzickiego na 2025 rok.

Na realizację budżetu obywatelskiego Powiatu Nidzickiego w 2025 roku zostanie przeznaczona kwota w wysokości 80 000,00 zł. Łączny koszt realizacji projektów inwestycyjnych tzw. twardych w poszczególnych gminach nie może przekroczyć kwoty 14 000,00 zł, natomiast łączny koszt realizacji projektów nieinwestycyjnych tzw. miękkich nie może przekroczyć kwoty 3 000,00 zł.

Propozycje zadań do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego można składać
w okresie od 15 lipca 2024 r. do 2 sierpnia 2024 r. na załączonym poniżej formularzu
(zał. nr 1) wraz z listą osób popierających (zał. nr 2)

– w formie papierowej: Starostwo Powiatowe w Nidzicy, ul. Traugutta 23, 13-100           Nidzica lub

– w formie elektronicznej: sekretariat@powiatnidzicki.pl).

Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdują się w poniższych załącznikach:

.

Uchwała – zasady i tryb przeprowadzenia

Uchwała w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych w przedmiocie budżetu obywatelskiego Powiatu Nidzickiego

Uchwała – podział środków i harmonogram

Uchwała Zarządu Powiatu w Nidzicy

Załącznik nr 1 – formularz zgłoszenia