Za nami Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej!

Za nami powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej, które w tym roku zorganizowane zostały w Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie. W swoim wystąpieniu Starosta Marcin Paliński zwrócił uwagę na rolę jaką nauczyciele i wychowawcy pełnią w życiu młodych osób: – We współczesnym świecie, pełnym nowych wyzwań i dynamicznych zmian praca nauczyciela wymaga zaangażowania oraz ciągłych modyfikacji edukacyjnych celów. Jestem dumny, że jesteście Państwo dobrymi mentorami w wyznaczaniu właściwych życiowych kierunków wśród młodych osób.
Tuż po oficjalnych wystąpieniach zebrani goście mogli obejrzeć świetnie przygotowany występ artystyczny z udziałem uczniów II, III i IV TA Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.

Po części artystycznej przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia, w tym Nagrody Starosty, które wręczał Starosta Marcin Paliński wspólnie z Paweł Przybyłek – Wicestarosta Nidzicki, Przewodniczącym Rady Powiatu Andrzejem Bróździńskim, Przewodniczącym Komisji Oświaty Ryszardem Kumelskim oraz Sekretarz Powiatu Iwoną Urbanowicz. Otrzymali je: Jacek Skwarski, Izabela Zimnicka-Maculewicz, Marta Bonalska, Bożena Breńska, Ewa Brodzik, Mariola Anna Kocińska, Marta Schabińska-Niewiesk, Grzegorz Olbryś, Halina Tyszka oraz Katarzyna Obrocka-Gromańska.
Coroczną tradycją stały się również takie wyróżnienia jak Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrody Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odbierane w Olsztynie. W tym roku Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Ewa Brodzik, Teresa Kalinowska, Hanna Miller, Małgorzata Radzymińska, Barbara Sosnowska oraz Anna Suwińska. Nagrody Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty trafiły do: Aliny Czajki, Dariusza Wółkiewicza, a także Witolda Zagożdżona.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!