Banner Nidzica

„Profilaktyka Smyka – Na ratunek Poli” w Powiecie Nidzickim!

Poleć
Bezpieczeństwo wśród najmłodszych dzieci, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wakacji to podstawowy element obowiązkowej wiedzy każdego z nas.
 
To właśnie o bezpieczeństwie rozmawiali 23 czerwca z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nidzicy Starosta Marcin Paliński, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Jarosław Wiśniewski oraz Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy st. sierż. Alicja Pepłowska.
 
Dzisiejsze spotkanie zorganizowane było w ramach projektu „Profilaktyka Smyka – Na ratunek Poli”. Czego dotyczy projekt? Pod koniec 2020 roku w głowie kom. Jolanty Sorkowicz, policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, zrodził się pomysł na stworzenie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze – policjant.
Przygody Poli stały się punktem wyjścia do kompleksowych profilaktycznych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów pod hasłem “Profilaktyka Smyka”. Te krótkie opowieści zostały ubrane w jedną, wyjątkową książeczkę, którą w dniu dzisiejszym otrzymali właśnie podopieczni SOSW w Nidzicy, a jedną wybraną historię przeczytała wszystkim Dyrektor Ośrodka Bożena Breńska.
 
Dziękujemy za to wyjątkowe i cenne spotkanie!
Skip to content