Banner Nidzica

Finał Krajowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Nidzicy przeszedł do historii!

Poleć
IV-wieczny Zamek w Nidzicy rozpoczął oraz zakończył Finał Krajowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!
 
Niełatwa rywalizacja, nowe przyjaźnie i piękne wspomnienia – tak można podsumować to co działo się przez w dniach 1-2 czerwca Nidzicy. 16 drużyn z całego kraju pomimo długich i męczących podróży dotarło do naszej “małej ojczyzny” by walczyć nie tylko o zwycięstwo, ale również o miejsce na kartach historii kolejnej edycji tego wyjątkowego Turnieju. Oprócz jazdy rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy uczestnicy rozwiązywali również testy z przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ich umiejętności oceniali sędziowie, których pracę nadzorował Sędzia Główny Turnieju podkom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
 
Tegoroczny Finał Krajowy w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
Kwalifikacja drużynowa:
✅1 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej;
✅2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Koluszkach;
✅3 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stroniu;
Kwalifikacja indywidualna:
✅1 miejsce – Michał Wiśniewski;
✅2 miejsce – Olga Jensz;
✅3 miejsce – Karolina Woźnica;
 
Wyróżnienia oraz nagrody wręczali przedstawiciele władz krajowych, wojewódzkich, przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, sponsorzy, przedstawiciele służb mundurowych, lokalni włodarze ze Starostą Marcin Paliński, Przewodniczącym Rady Powiatu w Nidzicy Andrzejem Bróździńskim oraz Burmistrzem Nidzicy Jackiem Kosmalą na czele, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Nidzicy Joanna Dobroń oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy Marzena Świderska.
 
Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy, Jackowi Gnidzińskiemu oraz całemu zespołowi pod jego kierownictwem gorąco dziękujemy za perfekcyjnie przygotowaną imprezę!
 
Skip to content