Banner Nidzica

Uczniowie nidzickiego ZSO z wizytą w Estonii!

Poleć

W dniach 15-21 maja 2022r. w stolicy Estonii – Tallinie – odbyło się już piąte międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna p.t.: „Full STEAM Ahead!”. W projekcie tym poza ZSO biorą udział szkoły z Grecji, Hiszpanii, Słowacji oraz goszczącej nas właśnie tym razem Estonii.
 
Celem projektu jest rozwijanie umiejętności i zainteresowań uczniów (a szczególnie dziewcząt) w zakresie przedmiotów ścisłych. Tematem spotkania była ogólnie pojęta inżynieria – robotyka, mechatronika itp. – w trakcie tygodnia uczniowie brali udział w warsztatach i wykładach dotyczących mechatroniki, budowania robotów za pomocą zestawów LEGO, pracy z płytami głównymi i podzespołami komputerowymi oraz użycia elektryczności w robotyce. Pracując w grupach międzynarodowych uczniowie ćwiczyli również umiejętności współpracy, porozumiewania się w języku angielskim oraz krytycznego myślenia.
Oprócz wykładów i warsztatów uczniowie zwiedzali również centra nauki, innowacji i technologii: tallińskie edukacyjne centrum rzeczywistości wirtualnej PROTO i największe centrum naukowe w krajach bałtyckich AHHAA w Tartu.
 
Nie obyło się również bez zwiedzania atrakcji turystycznych Estonii – zwiedzaliśmy jej stolicę, Tallin, jak również drugie co do wielkości miasto w Estonii, Tartu, często zwane jej intelektualną stolicą.
 
Kolejne, finałowe spotkanie projektowe odbędzie się już w czerwcu w Grecji.
Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: http://steam.erasmuspl.eu
Skip to content