Banner Nidzica

Uczniowie nidzickiego ZSO z wizytą na Słowacji!

Poleć

 W dniach 27 marca – 2 kwietnia 2022 r. w słowackiej Żylinie odbyło się już czwarte międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna p.t.: „Full STEAM Ahead!”. W projekcie tym poza ZSO biorą udział szkoły z Estonii, Grecji, Hiszpanii oraz goszczącej nas właśnie tym razem Słowacji.

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności i zainteresowań uczniów (szczególnie dziewcząt) w zakresie przedmiotów ścisłych. Tematem spotkania było ogólnie pojęte programowanie – w trakcie tygodnia uczniowie brali udział w warsztatach i wykładach dotyczących tworzenia stron internetowych, programowania za pomocą zestawów LEGO, projektowania graficznego, wirtualnej rzeczywistości oraz perspektyw przyszłego zatrudnienia w branży IT. Pracując w grupach międzynarodowych uczniowie ćwiczyli również umiejętności współpracy, porozumiewania się w języku angielskim oraz krytycznego myślenia.

Nie obyło się również bez zwiedzania atrakcji turystycznych Słowacji – odwiedziliśmy jej stolicę, Bratysławę, oraz imponujący Zamek Orawski.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się już w maju w Estonii.

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: http://steam.erasmuspl.eu

Skip to content