1

Informacja o zamiarze przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie dotyczącej projektu dokumentu pn. “Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030” wraz z „Prognozą Odziaływania na Środowisko dla Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030”.

logo

Informuję o zamiarze przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie dotyczącej projektu dokumentu pn. “Strategia Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030” wraz z „Prognozą Odziaływania na Środowisko dla Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030”.

Konsultacje społeczne będą mieć zasięg ogólnopowiatowy. W konsultacjach mogą wziąć udział: osoby zainteresowane, grupy społeczne, grupy społeczno-zawodowe, organizacje pozarządowe oraz inni uczestnicy, których interes wiąże się z konsultowanymi dokumentami.

Projekt “Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030” wraz
z Prognozą Odziaływania na Środowisko dla Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Południowe Mazury 2030” zostanie:

1. opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Nidzicy oraz na stronie internetowej Powiatu Nidzickiego

2. wyłożony do wglądu w Wydziale Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nidzicy przy ul. Traugutta 23, pok. nr 43A.

Uwagi i wnioski mogą być składane od 23 listopada do 15 grudnia 2021 r.:

1. w formie pisemnej na adres: Starostwo Powiatowe w Nidzicy, ul. Traugutta 23, 13-100 Nidzica,

2. ustnie do protokołu w Wydziale Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nidzicy , ul. Traugutta 23, 13-100 Nidzica, pokój nr 43A

3. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym: w formie ankiety internetowej udostępnionej na stronie Powiatu Nidzickiego

Poniżej linki do ankiet: 

Załączniki:

uchwała Zarządu Powiatu Nr

Strategia Mazury OF 2030_gm

ocena -oddziaływania_na-środowisko

Starosta Nidzicki
Marcin Paliński
Ślubowanie klas wojskowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy

“(…) Postępować tak aby zyskać miano ludzi godnych zaufania, wyrabiać w sobie odwagę i zdolność przeciwstawiania się złu (…), kochać Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju, rzetelnie wywiązywać się z powinności uczniowskich oraz godnie reprezentować szkołę w środowisku lokalnym.”- to fragment przysięgi składanej przez uczniów w obecności nauczycieli, rodziców, przyjaciół, a przede wszystkim wspaniałych gości – Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Olsztynie ppłk Adama Basaka, Dowódcy Batalionu Czołgów 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej ppłk Zenona Wieczorka, Dowódcy 9. Batalionu Dowodzenia w Olsztynie, Szefa Sztabu 9. Batalionu Dowodzenia por. Przemysława Mroza, Starosty Marcina Palińskiego, Wicestarosty Pawła Przybyłka, Przewodniczącego Rady Powiatu w Nidzicy Andrzeja Bróździńskiego, Komendata Powiatowego Policji w Nidzicy mł. insp. Jarosława Wiśniewskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Nidzicy st. bryg. Marka Augustynowicza – których nie mogło zabraknąć podczas tak ważnego wydarzenia. – Ślubowanie klas wojskowych to pierwsza tego typu uroczystość na terenie naszego powiatu, która na stałe wpisze się w tradycję i historię Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Dzisiejszą przysięgą składaną na sztandar szkoły uczniowie rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, który otwiera im drogę do poznania wiedzy o służbie wojskowej w duchu szacunku dla idei patriotyzmu, bezpieczeństwa i obronności kraju – mówił Starosta Marcin Paliński podczas uroczystego ślubowania klas wojskowych na sali rycerskiej nidzickiego zamku. Gratulujemy dyrekcji oraz całej społeczności szkolnej tak pięknie przygotowanej uroczystości, której wyjątkowa podniosłość wzruszyła wiele obecnych tam osób. To wielka duma, że mamy tak pięknie umundurowaną młodzież oraz pewność, że będą oni godnie reprezentować i szkołę i Powiat Nidzicki. Życzymy owocnej nauki oraz wielu sukcesów, które staną się impulsem do wyznaczania dalszych ambitnych celów!
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wspólnie posadzenie sadzonek drzew lipowych w Kozłowie

3 listopada Starosta Nidzicki Marcin Paliński oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Nidzicy Andrzej Bróździński wzięli udział w obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanych przez Wójta Gminy Kozłowo Marka Wolszczaka. W ramach tego wydarzenia nastąpiło m. in. uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz wspólnie posadzenie sadzonek drzew lipowych. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Nidzica, które przekazało sadzonki na ten cel. Co ciekawe nasiona, z których wyrosły sadzonki, zostały poświęcone przez Papieża Franciszka. Tym sposobem w Kozłowie powstała “ALEJA DLANIEPODLEGŁEJ”, a przyczynili się do tego wszyscy obecni niezależnie od wieku oraz piastowanego stanowiska.
XIII Międzynarodowe Zawody w Podnoszeniu Ciężarów w Nidzicy

To już trzynasty raz, kiedy Powiat Nidzicki gościł wielu wspaniałych zawodników, również spoza naszego kraju, którzy w pocie czoła i z niesamowitą determinacją rywalizowali podczas Międzynarodowych Zawodów w Podnoszeniu Ciężarów. Okrzyki, głośny doping, dźwięk upadających sztang oraz gromkie brawa – to wszystko można było usłyszeć podczas drugiego dnia zmagań, tym razem o Puchar Starosty Nidzickiego w Międzynarodowym Turnieju Drużynowym. Na wszystkich uczestników czekały medale, puchary i atrakcyjne nagrody, które wspólnie z organizatorami tego wydarzenia wręczał obecny Wicestarosta Paweł Przybyłek. Dziękujemy organizatorom – w szczególności Towarzystwu Sportowemu NIDA – za kontynuację tej prestiżowej imprezy na terenie naszego powiatu, a wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Uczniowie z nidzickiego ZSO z wizytą we Włoszech!

W dniach 3-9 października 2021 r., we włoskim Neapolu, odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ „Travelling Raises an Inclusive Partnership”. W projekcie tym nidzickiemu ZSO partnerują szkoły z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Turcji i Włoch, a jego celem jest przygotowywanie uczniów do przyszłej pracy w turystyce poprzez rozwijanie ich umiejętności w tym obszarze, ich przedsiębiorczości min poprzez udział w spotkaniach i tworzeniu szkolnych ,,Biur Podróży. Tematem spotkania była “Turystyka rekreacyjna”. Podczas tygodnia pracy uczniowie prezentowali, na czym polega turystyka rekreacyjna w ich krajach, brali udział w szeregu warsztatów i seminariów, min z włoską agencją turystyczną, podczas których uczyli się tworzenia mapy topograficznej wycieczki zorganizowanej, planowania wyjazdu/wycieczki, tworzeniu profesjonalnej propozycji turystycznej. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych ćwicząc także język angielski oraz umiejętność pracy w grupie i krytycznego myślenia. Ważnym aspektem projektu jest poznawanie miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Dlatego też uczestnicy wymiany mieli okazję zwiedzić wpisane na tę listę Pompeje i historyczne centrum Neapolu, a także min Teatr San Carlo, Muzeum Archeologiczne w Neapolu, włoskie wybrzeże. Następne spotkanie projektowe odbędzie się już za miesiąc na Litwie, gdzie kolejna grupa uczniów nidzickiego ZSO będzie miała okazję poznawać dalsze aspekty pracy w turystycei zwiedzi kolejny kraj partnerski. Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: