Banner Nidzica

ROZPOCZĘŁA SIĘ WSPÓŁPRACA ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NIDZICY Z REGIONALNYM CENTRUM INFORMATYKI OLSZTYN (RCI OLSZTYN)

Poleć

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego rozpoczęła się również współpraca Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy z Regionalnym Centrum Informatyki Olsztyn (RCI Olsztyn). Nawiązanie wspomnianej współpracy było jednym z warunków koniecznych dla szkoły, w procesie aplikacyjnym do programu CYBER.MIL z klasą. Dzięki przychylności Pana płk Zbigniewa MAJKOWSKIEGO stosowne porozumienie zostało podpisane już w maju 2020 r. zaś szkoła znalazła się w elitarnym gronie 16 placówek zakwalifikowanych do wyżej wymienionego programu. Na inauguracji nowego roku szkolnego tj. od września 2021r. w naszej szkole jako jedynej w województwie warmińsko – mazurskim rozpocznie funkcjonowanie klasa o profilu:
„Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.

RCI Olsztyn jako jednostka wchodząca w skład Narodowego Centrum Bezpieczeństwa i Cyberprzestrzeni będzie partnerem szkoły wspierając pod względem merytorycznym i technicznym w realizacji zakresu tematycznego w/w klasy.

W dniu 1 września 2020r. z ramienia RCI Olsztyn w szkole gościł ppor. Dawid PIANKA (absolwent naszej szkoły), który na ręce dyrektora ZSO Bogdana Malinowskiego wręczył:
„Pamiątkową kompozycję graficzną RCI Olsztyn” symbolizującą nawiązanie współpracy obu instytucji.

Najbliższy rok będzie rokiem kluczowym do wypracowania szczegółów dalszej współpracy tak aby z początkiem nowego roku szkolonego 2021 roku uczniowie Szkoły byli otoczeni ekspertami z dziedziny cyberbezpieczeństwa i kryptografii. Dlatego już dziś zachęcamy do wzmożonej nauki ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a zapytań w sprawie nowego kierunku od przyszłych kandydatów wiele.

https://ncbc.wp.mil.pl/pl/
https://rciolsztyn.wp.mil.pl/pl/

Regionalne Centrum Informatyki Olsztyn
Regionalne Centrum Informatyki Olsztyn

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni
https://ncbc.wp.mil.pl/pl/
CYBER MIL PL

Skip to content